Unit Conditions
| Battery Health | N/A |
| used Duration | N/A |
| Scratches | No Scratches |
| Box | With Box |
| dents | No Dents |
| sim Variant | Dual SIM |
| Accessories With Device | N/A |
Realme 11 pro 8/128GBPre-owned
Midnight Black| official| 128GB
৳24899 Tk
The Realme 11 Pro features a 6.7-inch AMOLED display, powered by a MediaTek Dimensity 7050 chipset and offers 8GB RAM with 128GB storage. It supports 5G connectivity and includes a 100 MP main camera, along with a 5000 mAh battery with 67W fast charging, making it a solid choice for performance and photography
Status :
Stock Available
Warranty :
7 days replacement guaranty 6 month service warranty
128GB
8GB
Region:official
specifications
| Display Size | 6.7 inches |
| Display Type | AMOLED, 120Hz refresh rate |
| Display Resolution | 2412 x 1080 pixels (FHD+) |
| Dimensions | 164.4 x 76.2 x 8.2 mm |
| Weight | 185g |
| SIM | Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by) |
| OS | Realme UI 4.0 based on Android 13 |
| Chipset | MediaTek Dimensity 7050 |
| Network | 5G, Wi-Fi 6 |
| Memory | 8GB RAM, 128GB internal storage |
| Main Camera | 100 MP (main) + 2 MP (depth) |
| Selfie Camera | 16 MP |
| Sensors | Fingerprint, accelerometer, gyro, proximity, compass |
| Battery Info | 5000 mAh, supports 67W fast charging |
| Other Features / Info | 5G, Wi-Fi 6, Bluetooth 5.2, USB Type-C, 120Hz AMOLED |



